Escape6 Prague Car Festival je za dveřmi

Escape6 Prague Car Festival je za dveřmi

Escape6 Prague Car Festival powered by BSR již pošesté v Praze představí stovky unikátních automobilů z celé Evropy. Pro fanoušky upravených automobilů (tuningu) představuje tato akce vrchol sezóny v České republice, ale i letošní ročník toho nabídne mnohem víc.

Escape6 Prague Car Festival powered by BSR charakterizuje kvalitní organizace (tu má na starosti agentura M-S-P), postupné rozšiřování výstavní plochy a důraz na kvalitu exponátů. Tento přístup pořadatelů v průběhu let akci přinesl skvělou pověst i v zahraničí. Výsledkem je rostoucí zájem vystavovatelů, a to jak mezi českými tak i zahraničními tuningovými firmami. Díky tomu se o prvním zářijovém víkendu na výstaviště PVA Expo Praha dostaví skutečná špička evropského tuningu.

I proto se akce rozšířila o další halu. Jedna z hal díky tomu může být vyčleněna především pro zahraniční špičkové automobily, mezi nimiž budou i unikáty znamenající premiéry v České republice. Mezi ty bude určitě patřit česká premiéra tří zahraničních vozů od firmy RWB, která je aktuálně světovým fenoménem v úpravách vozů Porsche. Ozdobou akce budou také vozy s rukopisem věhlasného japonského úpravce Liberty Walk, například Lamborghini Huracán nebo Dodge Challenger. Stejně tak bude ozdobou účast vítěze jedné z nejúspěšnějších evropských akcí, polského Raceismu, vozu Nissan GTR Carbonnere Project.

Escape6 Prague Car Festival ale nebude jen záležitostí tuningu. Jde o komplexní výstavu s bohatým doprovodným programem. Jednu kompletní výstavní halu opět zaplní dealeři s automobily ze sériové produkce.

Kromě již tradiční přehlídky amerických klasik bude k vidění i průřez historií značky Škoda s vozy klubu Škoda Home.

Od loňského roku výstavu doplňuje i sekce závodních vozů. Sekce Racing Cars nabídne zajímavé exponáty ze světa rallye, okruhových závodů, autokrosu, kartingu a driftu. Za zmínku stojí především dvě dokonalé, plně funkční repliky speciálů skupiny B Audi Quattro S1 a jeho ještě výkonnější druhá evoluce, kterou ve světových rallye řídil například Walter Röhrl. Návštěvníci uvidí také dva současné vozy třídy R5 Ford Fiesta a Škoda Fabia. Budou zde i krásná auta nedávné minulosti jako Ford Escort MK I nebo BMW 2002 a měla by se objevit i nádherná Alpine-Renault A110. Autokros bude reprezentovat Škoda Fabia čtyřnásobného Mistra Evropy Václava Fejfara, rallycrossový stroj nejsilnější divize Super Cars představí Pavel Koutný. Slíben je i vrchařský speciál Osella. Účast přislíbil i motocyklový specialista na road moto (mj. účastník Tourist Trophy na ostrově Man) Kamil Holáň.

V novém stylu se objeví sekce elektromobility a technologií budoucnosti. Kromě zajímavých modelů několika značek, vystavených v hale, nabídne také testovací jízdy na venkovním okruhu. Mezi potvrzenými elektromobily jsou např. Tesla Model S a Model X, BMW i3, Nissan Leaf, Mercedes B Electric Drive, Mercedes C 350e nebo Kia Soul EV.

Escape6 Prague Car Festival nabídne i bohatý doprovodným programem. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i ti děti. Kromě statických ukázek budou v expozici závodních vozů umístěny i dva profesionální simulátory, na nichž mohou návštěvníci po celý víkend soutěžit o zajímavé ceny. Poprvé budou připraveny také ukázky virtuální reality. K dispozici budou hřiště, dětské motokáry, soutěže o ceny v jízdě na herních konzolích, ale také módní přehlídky, volba miss nebo bohatá tombola.

V pravidelných vystoupeních se můžete dozvědět o legislativě, která u nás vymezuje úpravy automobilů, o správných postupech v detailingu nebo jak optimálně zvýšit výkon motoru vašeho vozu.

S akcí spojila své jméno společnost Escape6, největší dovozce a prodejce potřeb pro tuning v České republice. Pro tu je tato výstava vrcholem sezony. Po úspěších v předchozích letech připravuje rozsáhlou expozici se šesti domácími a jedním zahraničním autem a několik pódií. Úspěch loňské výstavy letos do Prahy přilákal i několik jejích obchodních partnerů.

Společnost BSR Česká republika se výstavy vloni zúčastnila poprvé a byla nadšena vysokou kvalitou i zájmem návštěvníků. Proto se letos stala generálním partnerem a připravuje rozsáhlou expozici s mnoha Performance produkty svých obchodních partnerů, které zastupuje na českém trhu. Přítomni budou i zástupci partnerských firem ze Švédska a Německa. K vidění zde budou i špičkové ukázky tuningu a závodní vůz (v jednání je vozidlo jednoho z partnerů, který se angažuje v DTM).

Návštěvníci na ploše téměř 26 000 uvidí celkem přes 600 automobilů. Termín konání akce bude 2.-3. září. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji i na místě - v předprodeji přijde vstupné pro dospělého na 220 Kč, na místě bude za 250 Kč, rodinné vstupné přijde na 600 Kč.

Foto: PCF

Datum zveřejnění

20.8.2017

Zdroj informací

Autor

Vladimír Rybecký

Související informace

Fotogalerie

Výběr jazyka

Oldtimer pro předplatitele

Oldtimer č. 274

Ve stopě Aloise Marka

Oldtimer č. 274 přináší velký příběh velkých vozů a velkých osobností spojených s velkou značkou. V hlavních rolích Tatra 2-603 B5 ve své...

Oldtimer č. 273

Mercedes-Benz W114/W115 STÁLE MLÁD

Hlavním materiálem vydání je příběh vozů Mercedes-Benz W114/W115, od jejichž představení letos uplynulo 50 let. Velký dokumentární článek s řadou...

Oldtimer č. 272

Příběh legendy ISO GRIFO

Hlavní materiál je věnován italským vozům ISO Grifo, a to u příležitosti letošního 55. výročí představení jejich prototypu A3/L. Kromě vzniku a...

Reklama

MotorCheckUp
Rychlý test pro všechny motory!
Předplatitelé Oldtimeru mají 10% slevu!

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.5465 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál