4. ročník Chateau Loučeň Concours d'Elegance

4. ročník Chateau Loučeň Concours d'Elegance

Společnost Veteránská krása s.r.o. a sdružení Chateau Loučeň Concours d'Elegance, za významného přispění Raiffeisenbank, Scuderie Praha a Národního technického muzea, pořádají ve dnech 3. - 4. 6. 2017 čtvrtý ročník ojedinělé soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d'Elegance.

Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro vyjímečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které - jak se shodli účastníci, partneři akce, novináři i návštěvníci - vysoce převýšilo standard českých veteránských akcí.

Concours d'Eiegance se bude opět konat na zámku Loučeň, ležícím zhruba půl hodiny jízdy od Prahy, který je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, jíž zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement. Princ Erich byl dokonce předsedou správní rady.

Na čtvrtém ročníku Concours d'Elegance bude hrát prim značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70. výročí založení. Podařilo se shromáždit automobily, které představují zajímavý průřez produkcí této automobilky. Věříme, že se návštěvníkům budou líbit.

Vedle Ferrari budou vystaveny i další vybrané historické automobily. Snažili jsme se, aby šlo o výjimečné vozy, které byly dovezeny od minulého ročníku nebo jejichž renovace byla dokončena v poslední době a které nebyly v Čechách ještě vystaveny. Diváci se tak mohou těšit na premiéry renovovaných vozů Hispano Suiza J12 (patřící kdysi maharadžovi Holkarovi z Incloru), Bugatti T44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz (mezi nimi i úžasný typ 770 s karoserií Sodomka), Škoda, Tatra, Praga a dalších. Poprvé v Čechách bude vystavena také famózní Bucciali a nádherná karoserie jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic. Nebudou chybět ani další auta slavných Československých a zahraničních značek.

Generálním partnerem akce je Raiffeisenbank, jejíž marketingová ředitelka Hana Kovářová k podpoře uvedla: „Špičkové sportovní vozy nepředstavují pro své majitele jen výjimečný estetický zážitek a radost jízdy, ale i odpověď na čím dál tím více aktuální otázku, jak dobře investovat. Historické automobily, nejen značky Ferrari ztělesňují exklusivitu, eleganci, prestiž, preciznost a léty prověřenou spolehlivost. V Raiffeinsenbank stavíme na stejných hodnotách, a proto je nám ctí podpořit akci Concours d'Elegurice, která návštěvníkům zprostředkovává nezapomenutelné chvíle.,,

V průběhu víkendu proběhnou i tematické přednášky spojené s historií automobilismu a vývojem automobilových technologií.

S tématem 70. výročí značky Ferrari bude souviset i výstava obrazů Yurie Shevchuka, který se malování Ferrari věnuje dlouhou řadu let. Nebude chybět ani zajímavý kulturní program včetně komentovaných prohlídek zámku.

Termín a místo konání

3. - 4. června 2017 (sobota - neděle)
Zámek Loučeň

Vstupné

Vstupenky je možno koupit na https://cde.yourpass.cz/

Děti do 15 let zdarma (v doprovodu dospělé osoby).

Pořadatel

Společnost Veteránská krása s.r.o.,
Sdružení Chateau Loučeň Concours d'Elegance,
Raiffeisenbank,
Scuderia Praha,
Národní technické muzeum

Souvusející informace

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Žil jsem s justicí

Výběr jazyka

Page generated in 0.3266 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál