Servind

Výstava vozů Jaguar přijede do brněnské Olympie

Výstava vozů Jaguar přijede do brněnské Olympie

Návštěvníci si mohou nejenom vystavené vozy této legendární britské značky prohlédnout, ale také vyzkoušet jízdu v těchto výkonných luxusních automobilech. Výstava zmapuje historii značky Jaguar od prvních meziválečných modelů až po současnou produkci.

Fanoušci rychlých vozů se mohou těšit na SS Jaguar 2.5 Litre, vůbec první sériově vyráběný vůz s označením Jaguar, ale také na nejslavnější model značky E-TYPE, který je považován za nejkrásnější vůz na světě. V Olympii se představí obě jeho verze, coupé i roadster. Legendární model E-TYPE se stal nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby.jag ark t03

V brněnské Olympii se objeví také absolutní novinka značky Jaguar model F-TYPE SVR, jehož maximální rychlost dosahuje 322 km/h. Tento model dorazil začátkem dubna do České republiky přímo ze své světové premiéry z autosalonu v Ženevě a od 6. května bude k vidění v Brně.

Nebude chybět ani historicky první SUV této značky, model F–PACE, který se rovněž začal prodávat v dubnu letošního roku.

Na výstavě se také představí jeden ze dvou vozů jezdících v České republice Jaguar F-TYPE Project 7, který byl vyráběn v limitované edici 250 kusů.

Prohlídkou vystavených modelů ale zábava v Olympii nekončí. Během tří květnových víkendů je pro malé i velké automobilové nadšence připraven zajímavý program a doprovodné akce.The Art of Performance Tour


Extra program na květnové víkendy

Od soboty 7. května do neděle 8. května „zaparkuje“ v Olympii Trailerz The Art of Performance, který s sebou přiveze více jak půltucet vozů značky Jaguar. Většina z těchto rychlých aut se bude mezi 12 a 17 hodinou prohánět v okolí obchodního centra, kde je budou řídit zkušení řidiči, kteří ale za volant pustí také zájemce z řad veřejnosti. Těšit se tak mohou na testovací premiéru vozu Jaguar F-PACE, projet se v supersportu F-TYPE nebo limuzínách XE, XF a XJ. Chybět nebude ani mobilní showroom.

O týden později, tedy v sobotu 14. a neděli 15. května od 13 do 18 hodin budou mít návštěvníci možnost se u modelu Jaguar F-TYPE a F-PACE vyfotografovat.

Během soboty 21. května od 12 hodin se začnou před Olympia Brno sjíždět majitelé vozů Jaguar, kteří po úvodním programu před obchodním centrem vyrazí v 15 hodin na společnou projížďku městem a zpět k obchodnímu centru.


jag ark t04

Datum zveřejnění

26.3.2016

Zdroj informací

Oldtimer magazín

Autor

Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii

Výběr jazyka

Oldtimer Messe Tulln 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3123 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál