Servind

Autodrom oslaví 33. výročí vzniku

Autodrom oslaví 33. výročí vzniku

Letos uplynulo 33 let od vybudování uzavřeného závodního okruhu v Mostě. Společnost Autodrom Most, která stejnojmenný areál provozuje, připravila při této příležitosti pro veřejnost bohatý program plný zábavy, adrenalinu, ale pochopitelně také vzpomínek na uplynulá léta. Bude součástí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup o víkendu 18. a 19. června.

„Snažili jsme se sestavit doprovodný program tak, aby připomínka třiatřiceti let autodromu byla pokud možno akční. Závodní veterány si tak návštěvníci mohou nejen prohlédnout na výstavních plochách, ale uvidí je v neděli odpoledne i přímo na dráze při vloženém závodě. Zrovna tak jsme pozvali legendy motoristického sportu. Odpoví na zvídavé dotazy při autogramiádě, některé z nich znovu usednou do kokpitu a předvedou, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněly. Ale nebudeme jen vzpomínat. Adrenalin pomůže vyplavit například letecká akrobatická show driftérská show či rychlostní zkouška na cílové rovince závodního okruhu o polední přestávce,“ poodhalila scénář eventová manažerka společnosti Autodrom Most Tereza Zajíčková.

Z veteránů do Mostu dorazí například MG UVA, F3 Wartburg, MTX 1-01 Formule Škoda. Vůz JSK Alfa Romeo vlastní konstrukce přiveze Jiří Švec. Závodil s ním na autodromu na konci 80. let, později jezdil závody do vrchu. Účast přislíbil i několikanásobný mistr republiky a vítěz závodů v Mostě Václav Lím s Avií AE-3 Formule Easter.

Zajímavá bude jistě i výstava historických plakátů z archivu autodromu od roku 1983, kdy se jel první závod nazvaný O Pohár Autodromu Most. Vstupné tehdy stálo 20 korun. Retro plakáty si zájemci mohou i zakoupit.

Chybět nesmí pochopitelně ani dražba dalších z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983. Artefakt sestává z kusu asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény věhlasných pilotů, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen.

Do Mostu zavítá i nejúspěšnější český jezdec novodobé historie Tomáš Enge, od jehož startu v královské disciplíně motoristického sportu, seriálu formule 1, letos uplynulo 15 let. Tentokrát osedlá jednu ze škodovek obnoveného seriálu Octavia Cup. Diváci v paddocku potkají zpěvačku Olgu Lounovou či herce Lukáše Langmajera. Oba jsou také účastníky Octavia Cupu. Olga se představí za volantem právě na autodromu, Lukáš si svou premiéru odbyl na Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu.

Víkendové souboje vozů zóny střední Evropy a Octavia Cupu uvede spanilá jízda. Při spanilé jízdě Mostem se v pátek 17. června v podvečer představí fanouškům aktéři víkendového souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup, jež hostí areál mosteckého autodromu. Kolona závodních speciálů projede tradičně městem na 1. náměstí, kde je připravený krátký program s hudebním vystoupením a autogramiádou jezdců.

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Centrem zábavního programu pro chlapce a dívky bude Fan Village a dětské dopravní hřiště s přilehlým zázemím. Zapůjčit si mohou zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Vyřádí se v nafukovacím skákacím hradu, čeká je závod ve slalomu či vědomostní soutěže. Součástí dětského programu je i výtvarný koutek či malování na obličej.

Datum zveřejnění

16.6.2016

Zdroj informací

AUTODROM MOST

Autor

Vladimír Rybecký

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3228 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál