Servind

E.ON představuje kampaň „Svoboda je elektrická“

E.ON představuje kampaň „Svoboda je elektrická“

Společnost E.ON představuje film Svoboda je elektrická (Freedom is Electric). Propaguje cíl společnosti mít 10 000 dobíjecích míst v Evropě do roku 2020. Exkluzivně přinášíme link na tento unikátní film s vozidly, i nichž by těžko někdo čekal elektrický pohon.

V novém filmu poskytovatele energií E.ON se objevují největší plně elektricky poháněný Monster truck, elektricky poháněný superbike, dosahující rychlost 351 km/h, i prototyp plně elektricky poháněného superautomobilu, dosahujícího rychlost 386 km/h s nulovými emisemi. Video můžete vidět zde: https://www.youtube.com/watch?v=Dfvnhnmx_MA&index=1&list=PLLmBxZJyM4N8gOL-IYtW1YucwweAR5ghq

Kampaň Svoboda je elektrická (www.eon.com/freedomiselectric) zdůrazňuje rozmanitost světa elektrických vozidel, která se nabíjejí pomocí rychlonabíjecí technologie E.ON dostupné na tisících míst po celé Evropě. E.ON věří, že do roku 2020 bude v Evropě provozovat 10 000 dobíjecích míst.

E.ON rozšiřuje svou novou ultrarychlou dobíjecí síť se 150 kW. Její kapacita bude trojnásobná oproti jejím předchůdcům a umožní dobití elektrického vozidla za zhruba 20 minut. Výkon bude možné zvýšit až na 350 kW s tím, jak se bude vyvíjet technologie elektricky poháněných vozidel.

Film s názvem „Svoboda je elektrická“ je situován do nehostinné pouštní krajiny v Kalifornii a ukazuje řadu automobilů a motocyklů, které jsou tradičně považovány za žrouty benzinu. Ve skutečnosti se proměnily a jsou novými koncepty elektrických vozidel vyvinutými jednotlivci nebo malými společnostmi se skutečnou vášní pro techniku s nulovými emisemi.

Při filmování se elektřinou poháněná vozy neobjevují pouze před kamerou. Také veškerá filmovací zařízení, vybavení kamer a drony, používané při natáčení, měly elektrický pohon, aby podporovaly všestrannost a schopnost elektrických vozidel.

Jedním z těchto vozidel je Bigfoot #20, první plně elektricky poháněný Monster truck na světě, který je napájen pomocí 30 samostatných akumulátorů o celkovém napětí 360 V. Dalších šest akumulátorů je zde pro ovládání brzd a systémů řízení.

V poušti jezdí také Tachyon Speed, elektrický prototyp hyperautomobilu, jenž byl od základu vyvíjen pro dosažení maximální výkonnosti na silnici i na trati. Byla to první jízda tohoto vozidla z uhlíkových vláken s pohonnou jednotkou o výkonu přes 920 kW (1250 k) a točivém momentu 4950 N.m. Odhadované zrychlení z 0 na 100 km/h je za méně než 3 s, z 0 na 200 km/h za méně než 7 s a největší rychlost přes 386 km/h.

Film je součástí nové celosvětové kampaně společnosti E.ON, jejímž záměrem je přinášet zákazníkům inovativní řešení, která pomohou vytvářet lepší budoucnost. Dobíjecí infrastruktura E.ON pro elektrická vozidla patří mezi řadu inovačních nových řešení pro zákazníky společně se solárními technologiemi a ukládáním energie v akumulátorech, chytrými zařízeními a inteligentními domy.

Anthony Ainsworth, světový ředitel marketingu u E.ON, říká: „Tím, že dáme dohromady tato úžasná vozidla a jejich stejně vášnivé a inspirativní vlastníky, chceme lidem pomoci uvažovat o tom, co si myslí, že vědí o elektrických vozidlech, jak vnímají energii a co si myslí o společnosti E.ON a jejím úsilí stát se hybnou silou změny v energii.“

„Náš cíl je jasný - odstranit vnímané překážky v souvislosti s elektrickými vozidly aby se skutečně zlepšila elektrická budoucnost našich zákazníků. Děláme to tak, že rozvíjíme rozšiřující se síť dobíjecích míst v Evropě, a to jak v domácnostech, tak v práci nebo na cestě, od měst až po pohoří. Investujeme do superrychlé dobíjecí technologie včetně první superrychlé dobíjecí stanice v Německu, která bude otevřena v později v tomto roce. To znamená, že provoz elektrických vozidel bude snazší a řidiči se mohou vrátit na silnici rychleji než dříve.“

E.ON ve velkém investuje do technologie elektrických automobilů včetně rozšiřování své sítě dobíjecích stanic v Evropě a investuje do superrychlých dobíjecích stanic s cílem odstranit překážky v rozšířeném používání elektrických vozidel.

Více se o natáčení filmu Svoboda je elektrická a rozhovory, představující majitele elektrických vozidel a příběhy nazvané „Meet the Voltheads“ (Poznejte voltové nadšence), a o rozšiřující se evropské dobíjecí síti E.ON v Evropě se dozvíte na:

eon.com/freedomiselectric.

Datum zveřejnění

9.11.2017

Zdroj informací

E.ON

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3603 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál