Servind

Pohled zpátky do budoucnosti: klasické Mini Electric

Pohled zpátky do budoucnosti: klasické Mini Electric

Světovou premiérou výjimečného vozu na mezinárodním autosalonu v New Yorku, který se koná od 30. března do 8. dubna 2018, britská automobilka MINI opět předvede své nadšení pro čistě elektrickou mobilitu prostřednictvím nového pohledu na ikonický vůz.

Klasické Mini Electric kombinuje historický vzhled oblíbeného malého vozu s průkopnickou technologií pohonu pro městskou mobilitu zítřka. Tímto jedinečným vozem MINI vysílá jasný signál, který demonstruje jeho odhodlání zachovat si nezaměnitelný charakter značky, a přitom se vydat vstříc inovativní technologii lokálně nulových emisí.

Klasické Mini Electric je výsledkem imaginární cesty časem, ve které byl příběh klasického modelu rozšířen o navazující kapitolu. Originál z druhé poloviny 20. století se stává sympatickým ambasadorem ekologického přístupu a představitelem udržitelné mobility, jejíž budoucnost právě začala.

Svět městské elektrické mobility se může brzy těšit na příchod zbrusu nového modelu, nabitého charismatem, individuálním stylem a potěšením z jízdy. MINI Electric Concept mělo premiéru na frankfurtském autosalonu 2017 a vydláždí cestu pro první čistě elektrický vůz značky, který bude představen v roce 2019 – právě v roce 60. výročí klasického Mini. Plně elektrický sériový model, který je momentálně ve fázi vývoje, bude postaven na 3dveřovém MINI a začne se vyrábět příští rok v továrně MINI v Oxfordu.

MINI v rámci BMW Group opět přebírá průkopnickou roli ve světě udržitelné mobility. V roce 2008 tato značka představila MINI E, postavené na předchůdci současného 3dveřového MINI. Vyrobilo se jich přibližně 600 kusů, které byly využity k reálným testům v každodenním provozu. Tyto testy hrály klíčovou roli na cestě k vývoji BMW i3, které se těší celosvětovému úspěchu od roku 2013 (kombinovaná spotřeba energie: 13,6–13,1 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 0 g/km).

Na cestě k nové éře elektrické mobility už MINI udělalo další krok kupředu. V novém modelu, plug-in hybridním MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 2,3–2,1 l/100 km, kombinovaná spotřeba energie: 14,0–13,2 kWh/100 km, emise CO2 z paliva: 52–49 g/km), poskytuje kombinace spalovacího motoru s elektrickým pohonem celkový výkon 165 kW/224 k a zajišťuje inteligentní hybridní pohon všech kol. Praktický pětidveřový model, který spadá do segmentu prémiových kompaktních vozů, přináší potěšení z jízdy na jakémkoliv povrchu. Pro efektivní akceleraci využívá potenciál obou motorů, přičemž až do rychlosti 125 km/h může jet čistě na elektrický pohon. Díky těmto vlastnostem je MINI Cooper SE Countryman ALL4 významným příspěvkem k celosvětovému úspěchu elektrifikované flotily vozů od BMW Group.

Naproti tomu klasické Mini Electric, které bude představeno v New Yorku, zůstane jedinečné. Jako základ pro tento výjimečný vůz posloužil pečlivě zrenovovaný exemplář jednoho z posledních modelů klasického Mini Cooperu. Červený lak karoserie je doplněn o kontrastní bílou střechu a charakteristické pruhy na kapotě se žlutým logem MINI Electric v emblému značky a na středech kol. Elektrická klasika zachovává věrnost hodnotám značky, jak pokud jde o vzhled, tak o jízdní vlastnosti. Okamžitě dostupný výkon elektrického motoru přináší nový rozměr nezaměnitelného motokárového pocitu, který pomohl původní verzi britského minivozu k celosvětové popularitě.

Datum zveřejnění

29.3.2018

Zdroj informací

BMW Group

Fotogalerie

Výběr jazyka

Oldtimer Messe Tulln 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.273 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál