Servind

Středem Evropy projela 12 km dlouhá kolona veteránů

Středem Evropy projela 12 km dlouhá kolona veteránů

V sobotu 15. září si obyvatelé od Kremnických Baní až po Turčianske Teplice užili tradiční podívanou veteránů, kteří do těchto míst zamířili už popáté na veterán rallye Stredom Európy 2018. Akci každoročně organizuje Veterán klub Turčianske Teplice a generálním partnerem se stala značka ProfiAuto a AZ CAR.

Na start veteránské jízdy se letos postavilo rekordních 193 posádek (153 aut a 40 motocyklů). Kolona, která vyrazila v sobotu dopoledne z Kremnických Baní přes Krahule, Kremnicu, Hornů Štubňu, Turčianský Michal, Mošovce až do Turčianských Teplic, měla 12 km a k vidění byly skutečné skvosty. Nejstarším vozem v koloně byla PRAGA ALFA z roku 1922 a účastníci nejen této posádky doladili atmosféru dobovým oblečením. „Veteránismus není jen koníček, ale i životní styl,“ řekl za organizační tým předseda Veterán klubu v Turčianských Teplicích Július Piliar.

Milovníci veteránů mohli po první dopolední jízdě všechna vozidla a motocykly obdivovat v pěší zóně Turčianských Teplic, kde pro 350 účastníků organizátoři akce připravili přestávku. Ve 14 hodin vyrazila kolona na druhou projížďku, po které se opět vrátila do Turčianských Teplic, kde byl pro účastníky a návštěvníky akce připravený zábavní i hudební program až do večerních hodin.

„Jsme rádi, že můžeme podporovat a být součástí akce, která zachovává automobilovou historii ve spojení a s porovnáním s dnešní dobou i blízkou budoucností. Rozvoj automobilismu a nových technologií vedoucí k autonomii vozidel. To představujeme široké veřejnosti a fanouškům motorismu,“ řekl Jindřich Krejčí, ředitel projektu ProfiAuto na Slovensku a v Česku.

Datum zveřejnění

23.9.2018

Zdroj informací

Crest Communications Ostrava s. r. o.

Foto: Marián Bazala

Fotogalerie

Výběr jazyka

1000 mil 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2299 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál