Servind

V rámci oslav vzniku republiky připomene Autoklub ČR historii motorismu

V rámci oslav vzniku republiky připomene Autoklub ČR historii motorismu

Nejvýznamnější milníky tuzemského motorismu od roku 1918 do současnosti představí Autoklub ČR jako součást programu národních oslav 100 let republiky. Akce Pocta motorismu, která nabídne bohatý doprovodný program včetně výstavy historických vozidel, se uskuteční 28. října v Praze před sídlem Autoklubu.

„Kořeny českého motorismu sahají hluboko do naší historie. Motosport i obecný motorismus se vyvíjel spolu s naší republikou, proto mě velice těší, že si můžeme připomenout, jak se v průběhu století měnil svět rychlých kol a jak ho ovlivňovaly významné události. Nejen pro milovníky historie a automobilové nadšence jsme připravili různorodý program, ve kterém si každý jistě najde to svoje,“ říká Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR.

Pocta motorismu bude patřit významným československým značkám, jako je například Škoda, výrobce motocyklů Jawa nebo tradiční značka pneumatik Barum. Akce připomene také elegantní vozy značky Tatra, jež se může pochlubit prvním českým automobilem Formule 1. Zvláštní pozornost bude věnována samotnému Autoklubu a prvorepublikovým klubům, na jejichž historii navazuje, které se od svého vzniku na začátku dvacátého století podílely nejenom na motoristických závodech, ale také například na prvním orientačním označení veřejných silnic.

Součástí programu bude také výstava věnovaná české závodnici Elišce Junkové, která ve dvacátých letech patřila k nejrychlejším ženám světa. Návštěvníci se mohou těšit i na dobovou módní přehlídku a prohlídku historické budovy klubového domu. Akci budou doprovázet tóny swingové kapely a prvorepubliková nálada.

Celá akce je zdarma a bude probíhat v neděli 28. října od 9:00 do 17:00 hodin v Praze 1 v Opletalově ulici, která po dobu oslav bude uzavřena pro běžný provoz. Pocta motorismu je součástí národních oslavy 100 let republiky v Praze (spolecnestoleti.cz/cs/narodni-oslavy), které jsou vyvrcholením oslav probíhajících během letošního roku po celé České republice. Na programu se podílí řada významných institucí a organizací, mezi nimi například také Česká obec sokolská nebo Klub českých turistů, které stejně jako Autoklub neodmyslitelně patří k naší historii. V hlavním městě budou k vidění výstavy, projekce, historické přehlídky, živé obrazy a další akce připomínající československé dějiny.

„Hlavním cílem národních oslav v Praze je důstojně a s hrdostí oslavit sto let naší malé velké země. Jsme pyšní, že si díky Autoklubu ČR můžeme připomenout významné milníky našeho motorismu formou jedinečných motoristických příběhů, a to vše díky úmyslu společného století,“ uvedl koordinátor Národních oslav 100 let republiky v Praze Robin Čumpelík.

Datum zveřejnění

24.10.2018

Zdroj informací

Autoklub ČR

Výběr jazyka

Oldtimer Messe Tulln 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2405 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál