Servind

Renault Fuego slaví narozeniny

Renault Fuego slaví narozeniny

V březnu 1980 uvolnily modely kupé Renault 15 a Renault 17 místo pro novou řadu nazvanou Fuego; tyto vozy používaly platformu limuzíny Renault 18, kterou měly nahradit, a chtěly se uvést jako kupé určené pro masový trh.

U automobilů Fuego nebyl pro označování poprvé použit systém číslic následujících za písmenem R a při propagaci těchto vozů byl kladen důraz na jejich mezinárodní charakter a dynamičnost. Jejich design vynikal originalitou a snažil se evokovat rychlost, dlouhé dveře usnadňovaly přístup cestujících k zadním sedadlům.

Renault Fuego si chtěl získat všechny části veřejnosti bez ohledu na různé finanční možnosti jednotlivých segmentů, a proto byla tato řada tak široká, a to od základní verze TL až po model Turbo a zahrnovala různá provedení jako GTL, TS, GTS, TX, GTX a nechybělo ani provedení turbo diesel. Byl nabízen s motorem o objemu od 1 400 až do 2 000 cm3. Vlajkovou lodí byl model GTS, kterého bylo za pět let vyrobeno nejvíce z celkového počtu 226 000 automobilů Renault Fuego.

Od roku 1982 byl Renault Fuego na základě smluv mezi automobilkami Renault a AMC prodáván na trhu USA.

Tato verze má charakteristické nárazníky podle amerických standardů, světla a ukazatele zatáčení, ale také specifickou výbavu obsahující hliníková kola s pneumatikami Michelin TRX, elektricky ovládané plátěné střešní okno, centrální zamykání, klimatizaci a nádherné čalounění sedadel.

Víte, že…?

Renault Fuego z roku 1982 byl prvním automobilem s centrálním zamykáním. A jako první ze všech měl také ovládací prvky audiosystému umístěné na volantu.

Rok: od 1980
Motor: 4válcový + turbo Garrett 1397 cm3 / 160 hp
Převod hnací síly: na zadní kola
Převodovka: 5stupňová převodovka + MA
Brzdy: 4x kotoučové

Rozměry:

Délka: 3,66 m
Šířka: 1,75 m
Hmotnost: 970 kg
Max. rychlost: 200 km/hod.

Datum zveřejnění

14.4.2020

Zdroj informací

Renault

Fotogalerie

Výběr jazyka

1000 mil 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2281 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál