Servind

Toyota obnovuje výrobu a prodej kopií náhradních dílů modelu 2000GT

Toyota obnovuje výrobu a prodej kopií náhradních dílů modelu 2000GT

Společnost TOYOTA GAZOO Racing (TGR) obnovuje výrobu kopií náhradních dílů pro model Toyota 2000GT v rámci projektu GR Heritage Parts. Díly bude prodávat na domácím i zahraničním trhu.

Projekt je iniciativou s cílem vyrábět kopie již nedostupných náhradních dílů a prodávat je jako díly originální, aby všichni dlouholetí příznivci modelu Supra mohli svůj opečovávaný vůz plný osobních vzpomínek používat i v letech budoucích.

V květnu 2019 společnost oznámila svůj záměr vyrábět a prodávat kopie náhradních dílů pro Toyotu Supra A70 a A80. Na toto nyní navazuje další model, kterým je Toyota 2000GT.

Toyota 2000GT je sportovní vůz z roku 1967, který automobilka uvedla ve spolupráci s Yamaha Motor Co., Ltd. Do ukončení produkce v roce 1970 bylo vyrobeno pouhých 337 vozů. Model se chlubil nejmodernějšími japonskými technologiemi své doby, včetně řadového šestiválce 2,0 litru DOHC, dvojitého lichoběžníkového zavěšení na obou nápravách, kotoučových brzd pro všechna kola, radiálních pneumatik, kol z hořčíkové slitiny a vyklápěcích světlometů.

Maximální rychlost činila 220 km/h, tedy zhruba stejně jako u tehdejších evropských sportovních vozů. Před uvedením do výroby model absolvoval rychlostní zkoušky, a i přes nepříznivé podmínky nastupující větrné smrště zaznamenal tři světové rekordy (na 10 tisíc mil, 15 tisíc km, 72 hodin) a 13 mezinárodních rekordů.

Kromě toho dosáhl řady vítězství a předních umístění v nejrůznějších závodech. Sportovní model od Toyoty si vydobyl celosvětovou proslulost a rovněž se objevil na filmovém plátně, a to v Japonsku natáčených scénách snímku Žiješ jenom dvakrát s Jamesem Bondem.

V rámci příprav na výrobu kopií náhradních dílů určených k prodeji probíhá spolupráce speciálně vybraných dodavatelů se závody Toyota a souvisejícími divizemi. Od 1. srpna 2020 se budou informace průběžně aktualizovat na webu TGR a zákazníci budou moci zadávat objednávky.

S ohledem na jedinečný charakter vozů Toyota 2000GT však bude prodej omezen výhradně na vlastníky konkrétních automobilů s cílem zamezit přeprodejům. Bude též omezen počet prodávaných dílů na každý vůz.

Datum zveřejnění

8.7.2020

Zdroj informací

Toyota

Fotogalerie

Výběr jazyka

1000 mil 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2555 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál