Servind

Mercedes-Maybach je i po 100 letech ztělesněním nejvyšší úrovně luxusu a svobodné kreativity

Mercedes-Maybach je i po 100 letech ztělesněním nejvyšší úrovně luxusu a svobodné kreativity

Před jedním stoletím představil Karl Maybach se svým otcem Wilhelmem model Maybach 22/70 HP W 3. Jejich ambicí bylo „prezentovat to nejlepší z nejlepšího“. Tím byl položen základní kámen vývoje, který přinesl jednu z nejexkluzivnějších automobilových značek současnosti – Mercedes-Maybach.

Výše uvedená filozofie – formulovaná na Berlínském autosalonu 1921 – tvoří i nadále jádro značky. Po celá desetiletí, během nichž cestovaly ve vozidlech Mercedes-Maybach královské výsosti, hlavy států, filmové hvězdy a sportovní šampioni, je emblém s dvojitým M ztělesněním technických inovací a nejvyšší úrovně luxusu. Toto logo symbolizuje vášeň a svobodnou kreativitu. A tehdejší Maybachova slova znamenají v současnosti nejen „nejlepší“ produkty, ale také to „nejlepší“ v rámci celé společnosti.

Ve stejném okamžiku, kdy bylo v září 1921 odhaleno vozidlo W 3 – první sériově vyráběný model společnosti Maybach Motorenbau GmbH – se zrodila legenda. Tento vůz měl průkopnickou konstrukci a design, od brzd na čtyřech kolech (model W 3 byl prvním německým vozem s takovou výbavou) přes šestiválcový motor s planetovou převodovkou (na jeden převodový stupeň bylo možné dosáhnout jakékoli rychlosti) až po přepychovou vnitřní výbavu ze dřeva a kůže. Tento vůz, který připomínal umělecké dílo na kolech, byl veřejností od prvního okamžiku přijat s nadšením. Kdo však chce setrvat na výsluní, ten se musí neustále zdokonalovat.

Koncern Daimler převzal společnost Maybach Motorenbau GmbH v roce 1961 a v roce 2002 zahájil novou éru modelem Maybach 62. Ke stoletému výročí odhalila značka Mercedes-Maybach dva nové modely: Třídu S, která je nyní symbolem automobilového luxusu díky mnoha digitálním inovacím a technickým finesám, a model GLS, který stanovuje nejvyšší měřítka modernizace v segmentu SUV. V designu těchto vozidel nezůstalo nic bez povšimnutí. A Mercedes-Maybach již intenzivně připravuje další, zcela výjimečné produktové zážitky v podobě svého prvního elektromobilu – bližší informace budou zveřejněny v nadcházejících měsících.

„Mercedes-Maybach je ve společnosti Mercedes-Benz ztělesněním automobilové excelence,“ říká Britta Seegerová, členka představenstva společností Daimler AG a Mercedes-Benz AG, odpovědná za prodej. „Zatímco u značky Maybach slavíme 100 let jedinečné historie a naprosto výjimečných luxusních zážitků, pracujeme současně s maximálním úsilím na tom, abychom značku posouvali dál – při zachování nejvyšších standardů ohledně stylu, komfortu a vynikajícího řemeslného umění. Zákazníci Maybachu hledají něco výjimečného a naší ambicí je jejich očekávání ještě překonávat. Tím, že kombinujeme naši nabídku exkluzivních zákaznických služeb s dokonalostí a nejmodernějšími technologiemi společnosti Mercedes-Benz a exkluzivitou značky Maybach, zveme naše zákazníky k jedinečnému luxusnímu zážitku.“

Luxus však nemá vždy jen materiální podobu. Součástí DNA značky Mercedes-Maybach je odjakživa také kreativita, a tak se značka i dnes podílí na aktuálních kulturních diskursech, které v konečném důsledku podporují tvořivost. U příležitosti 100. výročí prvního automobilu Maybach se v roce 2021 těšíme na několik aktivit na oslavu tohoto duševního postoje.

Mercedes-Maybach je významným faktorem úspěchu v novém strategickém směřování společnosti Mercedes-Benz, jehož cílem je rozšiřování úspěchů v segmentu highendových vozidel a v oblastech elektrifikace a digitalizace.

Maybach: Historie, klíčová fakta a jubilea v roce 2021

Jubilea v roce 2021:

175. výročí narození Wilhelma Maybacha

100 let od představení prvního sériově vyráběného vozidla (Maybach W 3)

Wilhelm Maybach, Společník Gottlieba Daimlera

175. výročí narození v roce 2021 (9. února 1846 až 29. prosince 1929)

Konstruktér a autor mnoha vynálezů a inovativních řešení ve společnosti Daimler-Motoren-Gesellschaft, mimo jiné: rychloběžného stacionárního motoru; originálního řemenového pohonu; motoru „Phoenix“; chladiče s voštinovou strukturou; a v neposlední řadě konstruktér prvního Mercedesu

1909 Založení společnosti Maybach Motorenbau GmbH (společně s hrabětem Zeppelinem)

Karl Maybach, Syn Wilhelma Maybacha

1904-1906 Konstruktér ve společnosti Daimler-Motoren-Gesellschaft
1909 Technický vedoucí ve společnosti Maybach Motorenbau GmbH
1919-1941 Konstruktér vozidel Maybach
1919 První vozidlo (Maybach W 1, zkušební vozidlo)
1921 První sériově vyráběné vozidlo (Maybach W 3)

Maybach Motorenbau GmbH (do roku 1918 Luftfahrzeug Motorenbau GmbH)

1909 Založena Wilhelmem Maybachem a hrabětem Zeppelinem
1909 Karl Maybach se stal technickým vedoucím
1919 První vozidlo (Maybach W 1, zkušební vozidlo)
1921 První sériově vyráběné vozidlo (Maybach W 3)
1960 Převzetí tehdejší společností Daimler-Benz AG (včetně značky)
2002 Znovuoživení značky Maybach

Nejdůležitější vozidla Maybach

1919-1941
1919 První vozidlo (Maybach W 1, zkušební vozidlo)
1921 První sériově vyráběné vozidlo (Maybach W 3)
1929 „Maybach 12“ – první dvanáctiválec německé výroby
1941 Ukončení výroby osobních automobilů

od roku 2002

2002 – 2012 Maybach 57 a Maybach 62 (W/V 240)

od roku 2014

Dílčí značka Mercedes-Maybach s modely Třídy S a GLS (X/VV 222; Z 223; X 167)

Datum zveřejnění

18.5.2021

Zdroj informací

Mercedes-Maybach

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2393 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál