Servind

BMW Art Cars vstupují do digitálního světa

BMW Art Cars vstupují do digitálního světa

Na oslavu 50 let své kulturní angažovanosti spojuje BMW své síly s Acute Art a iniciuje jedinečnou výstavu: Poprvé v historii je slavná sbírka BMW Art Car Collection vystavena v rozšířené realitě (AR). Projekt je spuštěn 21. července prostřednictvím bezplatné aplikace Acute Art, což je poprvé, kdy jsou digitální pojízdné sochy dostupné všem na celém světě a kdykoliv.

První BMW Art Car vznikl z iniciativy francouzského automobilového závodníka a milovníka umění Hervého Poulaina a zakladatele BMW Motorsport Jochena Neerpasche. Právě tato dvojice v roce 1975 požádala Alexandera Caldera o návrh designu Poulainova závodního vozu BMW. Od té doby umělecky ztvárnilo automobily BMW 19 významných umělců z celého světa, kteří se extrémně liší svými uměleckými výpověďmi a odrážejí kulturní a historický vývoj umění, designu a technologie. U příležitosti 50 let kulturní angažovanosti BMW Group se BMW Art Cars konečně dostávají do digitálního světa a mohou být virtuálně vystaveny v této zcela pohlcující 360° expozici: v interiéru, exteriéru a na libovolném místě, které si uživatel přeje.

Od 21. července, na kdy je naplánováno spuštění digitalizace BMW Art Cars, bude možné prostřednictvím aplikace prohlížet vozy následujících umělců: Alexander Calder (BMW 3.0 CSL, 1975), Michael Jagamara Nelson (BMW M3, 1989), Ken Done (BMW M3, 1989), Matazo Kayama (BMW 535i, 1990), Esther Mahlangu (BMW 525i, 1991), Jeff Koons (BMW M3 GT2, 2010) a John Baldessari (BMW M6 GTLM, 2016). Od té doby budou každé dva týdny do aplikace Acute Art integrovány další vozy se série BMW Art Cars. V době konání výstavy Art Basel v Basileji budou v aplikaci zařazeny všechny vozy Art Cars.

Pro maximální zážitek z digitálních vozů BMW Art Cars je třeba použít aplikaci Acute Art, která je k dispozici zdarma v App Store a Google Play.

1. Naskenujte QR kód pomocí svého chytrého telefonu a stáhněte si aplikaci Acute Art prostřednictvím App Store nebo Google Play.

2. Otevřete aplikaci Acute Art a vyberte „BMW Art Cars“, zvolte vůz a poté tlačítko „Umístit“.

3. Namiřte telefon směrem k podlaze a klepnutím umístěte vůz. Tažením prstu po obrazovce jej můžete otáčet a měnit jeho měřítko.

Aplikace Acute Art využívá nejmodernější technologii, která nejlépe funguje na výkonných telefonech s nejnovějším softwarem. Podporovaná zařízení jsou iPhone X nebo vyšší a Samsung Galaxy S8 nebo ekvivalentní. Aplikace vyžaduje telefon s minimálně 4 GB paměti a operační systém Apple iOS 11 nebo Android 8.0 Oreo (API 24). Další informace naleznete na stránkách acuteart.com.

BMW Group se zavázala podporovat a zpřístupňovat kulturu a spolupracovat se světově uznávanými institucemi a umělci. Prostřednictvím vzájemného respektu BMW prostřednictvím kultury spojuje lidi po celém světě, a to jak fyzicky, tak i virtuálně. Proto BMW navazuje partnerství s Acute Art: Posouvá fyzické hranice umění tím, že přesunuje dané médium do jiné dimenze.

„BMW Art Cars jsou nezbytnou součástí DNA padesátileté kulturní angažovanosti BMW. Konečně vstupují do digitální sféry a mohou být přístupné všude a pro každého. Ze spolupráce s Acute Art jsem nadšený, protože oba usilujeme o inovace a špičkové technologie. Nemohu se dočkat, až si Art Cars umístím do svého obývacího pokoje a usednu za volant těchto výjimečných mistrovských děl!“ říká Pieter Nota, člen představenstva BMW AG odpovědný za zákazníky, značky a prodej.

Acute Art spolupracuje se současnými předními světovými umělci a poskytuje jim přístup ke špičkovým technologiím, které jim umožňují převést jejich tvůrčí vize do nových digitálních médií, a to včetně virtuální, rozšířené a smíšené reality. Dnešní nová média dávají vzniknout novým možnostem produkce a distribuce umění a přinášejí nástup rozšířené reality umožňující zcela nové výstavní formáty.

„Jsme nadšeni tímto partnerstvím s BMW, společností, která po desetiletí prokazuje výjimečnou oddanost technologickým inovacím a umění,“ říká Jacob De Geer, generální ředitel Acute Art. „Společnost Acute Art byla založena na vizi demokratizace umění a jeho přenesení na místa, kde dosud nemohlo být. V této náročné době musíme hledat nová řešení. Spolupráce s BMW Group zintenzivní výměnu mezi technologiemi, designem a uměním. Společně budeme zkoumat budoucí možnosti za účasti nejinovativnějších mozků současnosti, působících v těchto oborech.“

Spolupráce Acute Art s BMW Group umožní vůbec poprvé digitálně zviditelnit umělecké vozy kdekoliv na světě. Prostřednictvím aplikace je lze zobrazit jednotlivě, nebo si uživatelé mohou zobrazit i více vozidel najednou. Za tímto účelem byly skutečné vozy Art Cars pečlivě naskenovány ze všech úhlů pomocí metodiky fotogrammetrie, která zachytila každý detail zásahu umělců do povrchu vozu. Nakonec byly vozy digitálně sestaveny tak, aby vznikla přesná prezentace vozů Art Cars v rozšířené realitě.

Během výstavy Art Basel ve švýcarské Basileji oslaví BMW Group 21. září touto jedinečnou interaktivní výstavou v Kunstmuseum Basel 50 let své kulturní angažovanosti. Vystaveno bude BMW Art Car od Alexandra Caldera a speciálně vytvořená oblast rozšířené reality bude hosty vybízet k tomu, aby si na místě vyzkoušeli digitální Art Cars v aplikaci Acute Art.

Datum zveřejnění

21.7.2021

Zdroj informací

BMW

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.324 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál