Servind

Prototyp Renault 5 potkává na mnichovském autosalonu své sourozence

Prototyp Renault 5 potkává na mnichovském autosalonu své sourozence

Ikonický Renault 5 brzy oslaví své 50. narozeniny. Tento temperamentní automobilová ikona má nyní potomka, Renault 5 Prototype, z něhož se příští rok zrodí sériový model.

Duše značky vychází z jejího dědictví. Aby ji posílila a znovu získala ducha své slavné minulosti, musí k ní zůstat připoutána a inspirovat se jí. To je úloha prototypu Renault 5: ukázat, že Renault hodlá demokratizovat elektromobil v Evropě moderním přístupem k oblíbenému a nezbytnému vozu, stejně jako svého času jeho švihácký předchůdce.

Renault 5 Prototype je okouzlující kompaktní městský vůz, který přenáší jednu z nadčasových hvězd značky Renault do budoucnosti s moderním, plně elektrickým pohonem. Zachoval si svou zábavnou a hravou stránku s velmi "popovou" žlutou barvou těla.

Tým designérů Gillese Vidala se inspiroval vozem Renault 5, symbolickým modelem dědictví značky Renault, který je známý a uznávaný po celém světě. Prototyp Renault 5 přebírá hlavní linie svého původního designu. Moderní přístup je patrný nejen v jeho liniích, ale také v povrchových úpravách a zvolených materiálech, které jsou inspirovány světem elektroniky, nábytku a sportu.

Mnichovská výstava bude příležitostí objevit nebo znovuobjevit prototyp Renault 5, ale také se ponořit do dědictví Kosočtverce s výstavou čtyř modelů, které poznamenaly kariéru Renaultu 5.

K vidění budou verze : TL v oranožové barvě, Le Car Van v černé, Electrique v modré a verze TX v barvě šampaň.

Datum zveřejnění

7.9.2021

Zdroj informací

Renault

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2868 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál