Servind

Od založení DB Schenker letos uplyne 150 let

Od založení DB Schenker letos uplyne 150 let

Od povozu taženým koňmi až po distribuci zásilek drony: v roce 2022 si společnost DB Schenker připomíná 150. výročí svého založení. Díky bohatým zkušenostem s řízením dodavatelských řetězců se společnost stala jedním z hlavních poskytovatelů globálních logistických služeb. Letošní výroční rok nabídne řadu příležitostí pro naplnění vize DB Schenker: rozvíjet podnikání a život v dnešním propojeném světě.

Kořeny DB Schenker sahají do Vídně, kde 1. června 1872 založil Gottfried Schenker doručovací společnost. První konsolidovaná zásilka vyjela po železnici z Paříže do Vídně. Úvaha pana Schenkera o tom, jak jednotlivé zásilky spojit do sběrné služby, byla ve své době revoluční. Na základě tohoto odkazu se působnost společnosti rozšířila do celého světa a do všech druhů přepravy, včetně leteckých, námořních a železničních. I v současnosti se DB Schenker podílí na utváření budoucnosti logistického odvětví prostřednictvím inovativních, digitálních a udržitelných řešení.

V duchu motta „150 Years Elevating Lives“ se ponese i interní aktivita, která propojí zaměstnance DB Schenker po celém světě. S pomocí mobilní aplikace mohou zaměstnanci sledovat své uběhnuté nebo ujité kilometry a další fyzické nebo jiné aktivity.

Za všechny započítané sportovní aktivity věnuje DB Schenker finanční příspěvek pečlivě vybraným charitativním organizacím, v souladu s Cíli udržitelného rozvoje definovanými OSN. V prvním čtvrtletí tohoto roku poputuje příspěvek organizaci WeForest, která se zaměřuje na ochranu životního prostředí a podporu výsadby stromů a zachování lesů v Brazílii a Etiopii. Další charitativní projekty podpoří ochranu oceánů a čistého ovzduší, nebo různé společenské iniciativy.

Datum zveřejnění

14.1.2022

Zdroj informací

DB Schenker

Fotogalerie

Výběr jazyka

1000 mil 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2687 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál