Servind

ALPINE: oslavy 100 let Jeana Redele v Dieppe

ALPINE: oslavy 100 let Jeana Redele v Dieppe

Rok 2022, který se nese ve znamení oslav 100. výročí založení společnosti, je pro Alpine a všechny její nadšence historickým rokem. Toto historické setkání bylo pro značku příležitostí vzdát hold svému zakladateli světovou premiérou limitované série nesoucí jeho jméno: A110 GT J. Rédélé.

Tato limitovaná série vychází z modelu A110 GT a vyznačuje se barvou, kterou měl Jean Rédélé obzvláště rád, šedou Montebello, kombinovanou výhradně s lesklou černou střechou. Elegantní limitovaná série orientovaná na Grand Touring, která odráží image svého tvůrce s nadstandardní výbavou. Černá střecha s vysokým leskem zvýrazňuje livrej tohoto modelu A110 GT J. Rédélé, černá 18palcová kola Grand Prix s diamantovým efektem a stříbrné brzdové třmeny podtrhují tento jedinečný model. Černý kožený interiér a elegantní černé prošívání podtrhují symbiózu mezi šedým exteriérem Montebello a tmavými stylistickými prvky.

Je omezena na pouhých 100 kusů a v odkazu na 100. výročí svého zakladatele bude v každém voze umístěna plaketa s podpisem Jeana Rédélého a číslováním od 1 do 100. Objednávky na tuto limitovanou sérii byly k dispozici prostřednictvím aplikace Alpine od 1. června a tentýž den byly všechny vozy prodány.

A522 v centru přehlídky v ulicích Dieppe

Po vyjetí z Manufacture Alpine Dieppe Jean Rédélé, historického místa výroby tehdejších i současných Alpine, zamířila přehlídka vozidel, která charakterizovala historii značky, na nábřeží v Dieppe. Vůz F1 nezůstal při své premiéře v ulicích města bez povšimnutí. Spolu se shromážděnými obyvateli a návštěvníky vedl tento jednosedadlový vůz a A110 GT J. Rédélé do cíle své cesty a připojil se k průvodu starých i nových vozů Alpine a ikonickému četnickému vozu A110 Berlinette. Když výstava dorazila na pláž, byly manželce zakladatele Alpine, Michelle Rédélé, předány klíčky od vozu A110 GT J.Rédélé s pořadovým čísem 1. Sobotní akce byla zakončena slavnostní večeří s hosty, mezi nimiž byli i ti, kteří se v minulosti i současnosti podíleli na historii značky.

V neděli mohli účastníci fandit Fernandu Alonsovi a Estebanu Oconovi za volanty vozů týmu BWT Alpine F1 během Velké ceny Monaka vysílané na obří obrazovce v centru města na nábřeží, která zde byla připravena pro veřejnost.

Datum zveřejnění

4.6.2022

Zdroj informací

Renault Česká republika, a.s.

Fotogalerie

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.299 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál