Servind

Servisní tým Tatra Trucks pomáhá hasičům

Servisní tým Tatra Trucks pomáhá hasičům

V neděli 24. července vypukl v oblasti Českého Švýcarska požár, který se rozšířil a zasáhl také obydlenou oblasti. Na místo nastoupili hasičské záchranné složky profesionálních i dobrovolných hasičů. Většina z nich využívá vozidla Tatra, která pomáhají i v těžko dostupných lokalitách. Společnost Tatra Trucks proto do zasažené lokality vyslala podpůrný technický tým.

Na místě je v plném nasazení možné vidět například speciální velkoobjemovou cisternu na podvozku Tatra Force 10x10 zvanou Rybník nebo speciální automobilovou stříkačku Tatra Force 8x8 s pancéřovanou kabinou přezdívanou Titan, který vyrobila Tatra Trucks ve spolupráci s Tatra Defence Vehicle a THT Polička právě podle požadavků HZS ČR pro zásahy v extrémně nebezpečných a rizikových oblastech. Mezi nasazenou technikou je i další pancéřované speciální zásahové vozidlo CZS 15 Triton na podvozku Tatra, jež pro HZS ČR vyrobili ve šternberské firmě Excalibur Army.

S takto náročnými zásahy, jaké hasiči a jejich technika nyní v Českém Švýcarsku provádějí, je však spojeno i riziko poškození vozů. Proto se společnost Tatra Trucks rozhodla hasičům poskytnout podporu. Po konzultaci požadavků, které hasiči aktuálně v místě požáru mají, vyslala kopřivnická společnost v pondělí ráno do Hřenska servisní vozidlo s techniky a mechaniky. Kromě toho je již na místě další vozidlo, které zajišťuje dovoz potřebných náhradních dílů.

Servisní jednotka bude hasičům k dispozici nejméně týden nebo až do odvolání pohotovosti v krizové oblasti. Kromě toho řadu dní působil v místě požárů také vrtulník Mi-8, který holding Czechoslovak Group, většinový akcionář společnosti Tatra Trucks, poskytl pro hašení v nedostupných místech.

Datum zveřejnění

03.08.2022

Zdroj informací

Tatra Trucks

Foto: Tatra Trucks

Fotogalerie

Výběr jazyka

Oldtimer Messe Tulln 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2511 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál