Servind

Alfa Romeo představuje program pro historická vozidla „Alfa Romeo Classiche“

Alfa Romeo představuje program pro historická vozidla „Alfa Romeo Classiche“

Na 39. ročníku „Auto e Moto d'Epoca“, jedné z nejvýznamnějších akcí v Evropě pro nadšence historických vozidel a motocyklů, představí Alfa Romeo svůj program „Alfa Romeo Classiche“, který je zaměřený na historická vozidla. Tento program zahrnuje sadu služeb pro ochranu a podporu historie ikonické italské značky. Vůbec poprvé se nejvyšší management skupiny Stellantis zapojuje do aktivit souvisejících s historií značky, jejichž výsledkem je ucelená řada specializovaných služeb. Certifikační komisi předsedá CEO a vedoucí oddělení Heritage Alfa Romeo, a to za podpory muzea Alfa Romeo, které uchovává registry z výroby a veškerou technickou dokumentaci. Právě tyto dokumenty jsou základem analýzy informací a zkoumaném vozidle.

Jean Philippe Imparato – CEO Alfa Romeo: „Alfa Romeo prochází klíčovou fází své historie. Historické období, kterým procházíme, představuje skutečnou evoluci. Budoucnost značky zahrnuje velmi ambiciózní cíle zaměřené na redefinici konceptu sportovnosti v 21. století, ovšem při zachování své původní DNA. Při plánování budoucnosti je pro nás historie hlavním zdrojem inspirace. Cílem programu Alfa Romeo Classiche zaměřeného na historii je podpořit naše dědictví prostřednictvím certifikace původu Alfa Romeo, a současně vdechnout život příkladům, které stále uchvacují a vzrušují automobilové nadšence po celém světě.“

Program Alfa Romeo Classiche zahrnuje Certifikát původu, který je od roku 2016 nabízen pro vozy Alfa Romeo a Certifikát pravosti a restaurování. Komisi předsedá a do činnosti zasahuje přímo vrcholový management značky. Za podpory týmu Heritage a odborníků na historii Alfa Romeo hodnotí jednotlivá historická vozidla a vydává certifikáty.

Certifikát původu: Alfa Romeo nabízí možnost objevit historii každého vozu prostřednictvím čísla podvozku. Služba zajišťuje přesnou kontrolu dokladů ve výrobních registrech značky a vystavení certifikátu potvrzujícího rok výroby vozu a jeho původní konfiguraci: specifikaci modelu, sériové číslo motoru, originální detaily exteriéru a interiéru.

Certifikát pravosti: po podrobné analýze daného historického vozu a ověření výrobních dat a technických specifikací v archivu Alfa Romeo, za podpory oddělení Heritage, je vydán certifikát pravosti historického vozu. Pro získání této certifikace prochází každý vůz velmi přísným procesem kontroly a hodnocení, o což se stará specializovaný tým. Ten ověřuje pravost vozu a jeho součástí, jakož i funkčnost hlavních mechanických částí. Vozidlo lze prohlédnout v dílnách Officine Classiche v Mirafiori nebo přímo u zákazníka, případně v prodejním a servisním středisku Stellantis & You v Římě nebo Palermu.

Restaurátorská služba: určena pro soukromou klientelu. Tuto službu zajišťuje stejný tým, jaký se stará o historickou sbírku značky. Služba zahrnuje zásahy počínaje jednoduchou údržbou a konče kompletním restaurováním, a to včetně diagnostiky, restaurování exteriéru, oprav jednotlivých mechanických a estetických součástí a finálních testů.

Sekce věnovaná majitelům nadčasových ikon na oficiálních stránkách Alfa Romeo

Alfa Romeo již brzy na svých webových stránkách představí sekci věnovanou novému programu „Alfa Romeo Classiche“, který šťastným majitelům historických vozidel umožňuje využívat programy certifikace a restaurování. Veškeré informace a podporu potřebnou k zahájení specializovaného a personalizovaného programu tak bude možné získat přímo z webových stránek značky.

Datum zveřejnění

19.10.2022

Zdroj informací

Stellantis

Výběr jazyka

1000 mil 2024

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2557 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál