BIDaCLASSICS

Jaká musí být čisticí utěrka, aby správně plnila svou funkci?

Jaká musí být čisticí utěrka, aby správně plnila svou funkci?

Jak je známo, znečištění strojů a zařízení často vede k jejich poruchám. Nečistoty, oleje, mazadla nebo rozpouštědla je proto třeba v dílnách a výrobních závodech odstraňovat vhodnými čisticími prostředky. Jak to ale provést efektivně a jednoduše?

Osvědčeným řešením jsou opakovaně použitelné bavlněné utěrky, které jsou k dispozici s udržitelným textilním servisem. Aby bylo zajištěno, že splňují vysoké standardy kvality, podrobuje Mewa své čisticí utěrky zkouškám ve vlastní zkušební laboratoři.

Mnoho majitelů firem si často klade otázku, jak co nejlépe udržovat stroje a nástroje. Má to být hadřík nebo papírová utěrka? Co je lepší? Jednorázové nebo opakovaně použitelné? Požadavky na čištění jsou přitom vysoké. Utěrky musí být dostatečně savé, pevné a odolné. Co však dělat, když už jsou použité a znečištěné? Pokud jsou ušpiněné od oleje nebo rozpouštědel, je potřeba zajistit jejich likvidaci ekologicky šetrným způsobem. V takovém případě však musí majitel podniku počítat s logistickými a finančními náklady.

Osvědčeným a ideálním řešením je servis čisticích utěrek. Poskytovatel těchto služeb dává k dispozici utěrky pro opakované použití. Když jsou znečištěné, ekologicky je vypere a dodá je opět v pořádku. Znamená to, že má zákazník vždy po ruce čisté utěrky. O jejich skladování a logistiku se postará poskytovatel služeb, a uživatel se může se naplno soustředit na svou práci. Jak je však možné ověřit, že tyto opakovaně použitelné utěrky stále splňují všechna kvalitativní kritéria a že jsou vhodné pro každodenní boj se silnou špínou?

30 náročných testů

„Než se naše čisticí utěrky dostanou k zákazníkovi, musí projít zátěžovým testem,“ uvádí Antonín Krejčí, jednatel společnosti Mewa v České republice. Společnost Mewa má již od roku 1995 k dispozici vlastní zkušební laboratoř. Zde se testují jak vlákna, tak hotové tkaniny.

„Provádíme zkoušky předepsané německou normou DIN 61651 pro utěrky na čištění strojů. Kromě toho prochází čisticí utěrky od společnosti Mewa přibližně 30 dalšími testy. Toto rozsáhlé prověřování je na trhu jedinečné,“ dodává Antonín Krejčí.

Důležitá je jemnost, pevnost a souměrnost vláken. Tyto vlastnosti se kontrolují ještě předtím, než se příze použije k výrobě utěrek. Teprve po úspěšném absolvování všech testů lze cívky s přízí použít v tkacích strojích. Než se hotová čisticí utěrka dostane k zákazníkovi, musí projít i mnoha dalšími zkouškami. Odolnost proti roztržení a savost musejí splňovat standardy kvality Mewa. Opotřebení oděrem se testuje během zkoušek, při nichž se simuluje extrémní zatížení.

Čistící utěrky lze prát a sušit až 50krát. Po každém procesu procházejí několikastupňovou kontrolou. Uživatelům jsou tak vráceny pouze ty utěrky, které jsou kvalitní a umožňují účinné čištění. Není tedy divu, že společnost Mewa získala za svůj systém čisticích utěrek, vysoké standardy kvality a za svůj závazek k udržitelnosti několik ocenění. V celé Evropě se čisticí utěrky Mewa používají přibližně v 140 000 průmyslových a obchodních podnicích.

Datum zveřejnění

12.5.2023

Zdroj informací

MEWA

Foto: MEWA

Fotogalerie

Výběr jazyka

Habrovanské otevírání šoupátek

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.2485 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál