Servind

Historie i budoucnost: Nové výstavy ve Škoda Muzeu

Historie i budoucnost: Nové výstavy ve Škoda Muzeu

Škoda Muzeum na jaře nabízí výstavy odkazující k historii i současnosti automobilky i k dalším tématům. Vedle výstav věnovaných 50. výročí vozů Škoda 200 RS a tématu udržitelnosti je na programu i tradiční Salon filmových klapek a obnovená možnost navštívit depozitář prototypů a sportovních vozů. Nový program je připraven i pro Rodný dům Ferdinanda Porscheho.

50 let označení RS

V roce 1974 se na českých rallyových tratích poprvé objevily vozy Škoda 200 RS. Ona dvě písmena v názvu jsou zkratkou pro „Rally Sport“, tedy tradiční disciplínu, které se automobilka věnuje dodnes, stejně jako se dodnes používá toto označení pro sportovně laděné vozy Škoda. Prohlédnout si oba vyrobené vozy 200 RS můžou návštěvníci Škoda Muzea do 28. dubna.

Udržitelnost jako klíčový faktor pro budoucnost značky

Tématům udržitelnosti a péče o životní prostředí v rámci značky Škoda se věnuje výstava, kterou návštěvníci najdou ve Škoda Muzeu do poloviny června. Aktivity směřující k trvalé udržitelnosti a ochrana životního prostředí jsou dnes pevnou součástí firemní strategie, ale i v historii značky jsou příklady aktivit směřujících k trvalé udržitelnosti. Výstava představuje základní principy značky – dekarbonizace podniku, udržitelná výroba, elektromobilita či udržitelný vůz na příkladu historických i nenovějších modelů automobilky Škoda Auto.

Salon filmových klapek

K tradičním, a nejen mezi dětskými návštěvníky oblíbeným, projektům Škoda Muzea patří již 27. ročník výstavy malovaných filmových klapek. Ty vznikají u příležitosti Zlín Film Festivalu. Škoda Auto je dlouholetým hrdým partnerem tohoto mezinárodního festivalu filmů pro děti, největší akce svého druhu na světě. Filmové klapky jsou do 7. dubna vystaveny v mladoboleslavském Škoda Muzeu.

Znovuotevření depozitáře prototypů a sportovních vozů

Možnost prohlédnout si řadu zajímavých vozů nabízí i návštěva depozitáře. Expozice je tematicky rozdělena na dvě části: prohlídka začíná předobrazy sériových automobilů Škoda i nikdy nerealizovanými studiemi a prototypy. Poté se návštěvníci přenesou na závody a soutěže, jejichž atmosféru přibližuje vývojová řada rychlých vozů s okřídleným šípem v logu. Depozitář je přístupný v rámci běžné otevírací doby muzea po dohodě na recepci.

Porsche 918 Spyder v Rodném domě F. Porscheho

Expozici Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích nad Nisou obohacuje nový exponát: plug-in hybridní sportovní vůz Porsche 918 Spyder z roku 2015. Model, ve kterém spolupracuje zážehový motor V8 se dvěma elektromotory, navrhli, vyvinuli a vyrobili konstruktéři závodních vozů Porsche ve spolupráci se specialisty na sériovou výrobu. Vůz bude vystaven v expozici Rodného domu do března 2025.

Datum zveřejnění

27.3.2024

Zdroj informací

Škoda Auto a.s.

Výběr jazyka

Facebook

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:
Page generated in 0.3206 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál